, meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

Úvod | Textová verzia | Mapa stránky | Videa o Medzeve (aj pre nepočujúcich)

Stolný tenis

História

Z času na čas sa oživila aj činnosť stolnotenisového oddielu. Chýbalo materiálno – technické vybavenie, hlavne pingpongové stoly.  V 50.-tych rokoch sa kúpili do ZŠ 2 stoly, ktoré sa aj plne využívali. Ako miestnosť sa používala jedna z tried. Medzi tých, ktorí to skúšali aj súťažne patrili p. Rudolf Schuster, E. Gurský (učiteľ), Rudolf Ballasch. Neskôr, keď sa mládež stretávala v Červenom kútiku, potom v Starej škole, slúžil stolný tenis viac menej iba na zabitie voľného času. Po príchode Miroslava Juhára z Poproča sa začala nová éra vtedy ešte pingpongu v Medzeve. Nadšenci pre tento šport ako Eugen Deutsch ,Dušan Hodermarský, Milan Hodermarský, Štefan Eiben, Miro Juhár, Ján Imling, Gaboš Peter založili športový klub stolného tenisu, ktorý reprezentoval Medzev vo farbách SOUP Medzev.

Riaditeľ tejto školy Viktor Jevický mal neskutočné porozumenie pre tento šport, ako aj pre iné športy a vychádzal v ústrety či už nákupom rakiet, oblečenia a dopravy. Na zápasy športovcov vozil Volgou jeho osobný šofér.

Oddiel časom doplnili hráči Edo Klein, Jozef Slinčak, Pavol Kažimír, Laco Berec, Marek Graban, Štefan Bernát. Trénovala sa mládež,  nastúpila generácia Čonka Laco, Kaleta Peter, Kaleta Marek, Rudo Flegner a iní. Oddiel organizoval rôzne turnaje, či už pre zamestnancov Strojsmaltu, ktorí tiež finančne podporoval oddiel, ale aj pre širokú verejnosť.

Oddiel dosahoval výborne umiestnenia v rámci okresnej súťaže

Po revolúcii v roku 1989 z finančných dôvodov zanikol. Edo Klein držal oddiel v útlmovom režime dlhé roky, keď si chodil so synovcom Marcelom len tak po nedeliach pinkať. V roku 2008 sa opäť začal zaoberať mládežou Miro Juhár,  viedol stolnotenisový krúžok na Základnej škole Medzev .Zvuk pingpongovej loptičky opäť prilákal nadšencov do telocvične a začal sa transformovať nový oddiel. Edo Klein, Miro Juhár, Čonka Laco, Kaleta Peter a Zvirinský Peter začali opäť trénovať a založili Stolnotenisový oddiel Medzev. Za aktívnej podpory pani primátorky Valérie Flachbartovej a sponzorov ako Edo Gobl, Juraj Antl, Frind Roland oddiel nakúpil nové stoly, za čo patrí poďakovanie hlavne Jurajovi Antlovi, ktorý tieto stoly z časti sponzoroval a osobne ich nakúpil v Rakúsku a doviezol ich do Medzeva.

Oddiel znovu pôsobí v okresnej súťaži. Organizuje rôzne turnaje a usporiadal už 5 ročník Veľkonočného turnaja o Putovný pohár primátora mesta Medzev.

Pre veľký záujem nadšencov pre tento šport oddiel založil aj B družstvo, kde hrajú

Jaroš Jozef, Kolesár Michal, Banik Julo, Szilagi Peter, Milan Hamadej ,Gerhard Balasch, Kušiak Ján, Flegner Roman, Rot Gunter, zahrať si chodia aj hasiči a mnoho ďalších ľudí. Tento nový oddiel pod vedením Mira Juhára a sekretára Laca Čonku, za výraznej podpory vedenia mesta a riaditeľa základnej školy pána Schmotzera stolný tenis posunie tam, kde právom patrí, na tenisu v okrese.

Dňom 5.6.2012 sa novým predsedom Stolnotenisového oddielu stal Jozef Jaroš, jeho sekretárom Eduard Klein a hospodárom Ing.Milan Hamadej.

Tak ako stolnotenisový oddiel, existoval 50. – tych rokoch aj šachový oddiel, ktorý síce pravidelne nesúťažil, ale jednotlivci sa zúčastňovali pravidelných turnajov a majstrovstiev v rámci okresu a kraja. Medzi najznámejších patrili Ján GedeonKarol Gedeon, ktorý po odchode z mesta štartoval v pravidelných súťažiach v Čechách.