, meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

Úvod | Textová verzia | Mapa stránky | Videa o Medzeve (aj pre nepočujúcich)

História primátorov

Starostovia, richtári, predsedovia MNV a MSNV a primátori mesta

 

Podarilo sa nám zostaviť pomerne dlhý zoznam. Pokiaľ je známe, doteraz sa takýto zoznam nepodarilo zostaviť, v každom prípade nikdy taký dlhý. Je po všetkých stránkach dôveryhodný, bol zostavený z dokladov uložených v Okresnom archíve v Košiciach. Otázniky v zozname znamenajú časovú medzeru v dokumentoch, alebo nečitateľný dokument.

 

Dátum

Meno

 

Dátum

Meno

Od

Do

   

Od

Do

 

2010

JUDr.  Valéria Flachbartová  

1719

1719

Andreas ?

2006

2010

JUDr.  Valéria Flachbartová  

1718

1718

Michael ?

2005

2006

JUDr.  Valéria Flachbartová  

?

 

2005

2005

Jozef Hulič  

1715

?

Martin Quallich

2003

2005

Marián Richter  

1714

1714

Clement Imling

1999

2003

Marián Richter  

1713

1713

?

1994

1998

Ing. Vladimír Nižník  

1712

1712

Martin Quallich

1990

1994

Jozef Pačaj  

1711

1711

Michael Gedeon

1986

1990

Jozef Pačaj  

1710

1710

Jacob Gedeon

1981

1986

Jozef Pačaj  

1709

1709

Martin Quallich

1976

1981

Anton Schmiedt  

1708

1708

Michael ?

1971

1976

Anton Schmiedt  

1707

1707

Jacobo Raijt ?

1970

1971

Anton Schmiedt  

1706

1706

Martin Quallich

1968

1970

Rudolf Ružbacký  

1705

1705

Johann Gedohn

1964

1964

Rudolf Ružbacký  

1704

1704

Martin Quallich

1960

1964

Rudolf Ružbacký  

1703

1703

Georg Gedon

1957

1960

Rudolf Ružbacký  

1702

1702

Jacobus Raijt ?

1957

1957

Rudolf Gedeon  

1701

1701

Johannes Göbell

1954

1957

Michal Štefáni  

1700

1700

?

?

1954

Rudolf Medeši  

1699

1699

Gürg Siegmondt

?

   

1698

1698

Johannes Göbell

1949

?

Ladislaav Jaroš  

1697

1697

Martin Quallich

1948

1949

Michal Sinkulič  

1696

1696

Andreas Sorger

1948

1948

Ján Kajanovič  

1695

1695

Georgius Siegmond

1946

1948

Ferdinand Zánický  

1693

1694

Martin Quallich

1943

 ?

 Andreas Polner  

1692

1692

Caspar Krupitzer

1942

1943

Andreas Gaspar  

1691

1691

Anton Gedon

1939

1942

Andreas Gaspar  

1690

1690

Jacob Rüt ?

1938

1939

Andreas Göbl  

1689

1689

Martin Quallich

1936

1938

Kaspar Schmidt  

1688

1688

Caspar Krupitzer

1933

1936

Michael Kosman  

1687

1687

Martin ?

?

   

1686

1686

Hans Bröstel

1887

1890

Franz Schwarz  

?

1685

Kasper Gedon

1885

1886

Andreas Tischler  

?

 

1882

1884

Mathäus Göbl  

1682

?

Martin Quallich

1878

1881

Vinzent Tischler  

1681

1681

?

1877

?  

1680

1680

Gelg Barsch ?

1876

1876

Thomas Tomasch  

1679

1679

Martin Quallich

1874

1875

Vinzent Tischler  

1678

1678

?

?

   

1677

1677

Jakob Ballasch

1871

1872

Thomas Tomasch  

1675

1667

Merten Wolf

1870

1870

Johann Strömpl  

1674

1674

Merten Sorger

1864

1969

?  

1673

1673

Hans Mattern

1863

1863

Andreas Bröstl  

1672

1672

Martin Wolf

1862

1962

Vinzent Tischler  

1671

1671

Casper Wasserbauch

1858

1861

?  

1670

1670

Georg Krupitzer

1854

1857

Mathias Tischler  

1669

1669

Merten Antel

1852

1853

Johann Wagner  

1668

1668

Merten Wolf

?

1851

Carl Tischler  

1667

1667

Wilg Patsch

1849

?

Johann Wagner  

1666

1666

Hans Sorger

1847

1848

Johann Gedeon  

1665

1665

Merten Wagner

1944

1846

Jakob Tischler  

1664

1664

Andreas Sorger

1843

1843

Michael Wagner  

1663

1663

Bartel Quallich

1838

1842

Johann Gedeon  

1662

1662

Martin Gedohn

1833

1837

Jakob Böhm  

1661

1661

Hans Mattern

1831

1832

Mathias Tomasch  

1660

1660

Merten Wagner

1926

1830

Jacob Schmotzer  

1659

1659

Merten Imling

1819

1825

Andreas Gedeon Mischen  

1658

1658

Michael Sorger

1814

1818

Johann Tantzer  

1657

1657

Jacob Gedon

1811

1813

Joseph Tache  

1656

1656

Bartel Quallich

1809

1810

Michael Strömpl  

1655

1655

Jacob Imling

1803

1808

Joseph Tache  

1654

1654

Martin Gedon

1797

1802

Simonis Bodenlosz  

1653

1653

Jacob Gedon

1796

1796

Clement Bodenlosz  

?

 

1793

1795

Thomas Tischler  

1651

1651

Michael Sorger

1791

1792

Matthäus Gedeon  

?

 

1790

1790

Michaelis Krupitzer  

1648

1648

Casper ?

1786

1799

Simeonis Bodenlos  

1647

1647

Jacob Gedohn

1784

1785

Casper Bodenlos  

?

 

?

1783

Martinus Tischler  

1644

1644

Martin Imling

?

   

1643

1643

Jacob Schürger

1780

?

Jacobus Tischler  

1642

1642

Simon Sorger

1778

?

Andreas Gedohn  

1641

1641

Jacob Gedon

1775

?

Caspar Bodenlos  

1640

1640

Kaspar Patsch ?

1774

1774

Mathai Gedohn  

1639

1639

Paul Klein

1773

1773

Georg Sachuller  

1638

1638

Jacob Gedon

1771

1772

Mathai Gedohn  

?

 

?

1770

Martin Tischler  

1636

1636

Jacob Schürger

?

   

1635

1635

Hans Kugelbrauch ?

1767

?

Johannes Bodenlos  

1634

1634

Lazar Tache

1766

1766

Georg Gedohn  

1633

1633

Blasius Ritz

1765

1765

Jacob Tischler  

1632

1362

Simon Sorger

1764

1764

Johannes Bodenlos  

?

 

1763

1763

Matheus Mülner  

1630

1630

Martin Schmidt

1762

1762

Jacob Tischler  

1629

1629

?? Göbl

1760

1761

Joanis Bodenlos  

?

 

1759

1759

Georg Tischler  

1626

1626

Daniel Gräntzer

1758

1758

Samuel Steinhagen  

1625

1625

Simon Sorger

1757

1757

Georg Gedeon  

1624

1624

Casper Gedon

1756

1756

Jacob Ludvig  

1623

1623

Simon Sorger

1755

1755

Jacob Tischler  

?

 

1753

1754

Joanis Bodenlos  

1621

1621

Georg Gedon

1750

1752

Samuel Steinhagen  

1620

1620

Georg Müller

1749

1749

Michael Tomasch  

1619

1619

Joanis Bröstl ?

1748

1748

Jacob Gedeon  

1618

1618

Tobis Grentzer

?

1747

Clement Gedeon  

1617

1617

Daniel Gräntzer

?

   

1616

1616

Caspar Golt ?

1745

?

Johan Wagner  

1615

1615

Joanis Bröstl ?

1744

1744

Martin Tischler  

1614

1614

Walter Ballasch

1743

1743

Martin Gedeon  

?

 

1742

1742

Simon Berri Bodenlos  

1612

1612

Tobis Grentzer

?

1741

Michaelis Kosman  

1611

1611

Elemer Schmidt

?

   

1610

1610

Galg Sorger

1739

?

Martin Wagner  

1609

1609

AndreFromel

1738

1738

Jacob Gedeon  

1608

1608

Daniel Gräntzer

1737

1737

?  

1607

1607

Galg Sorger

1736

1736

Martin Wagner  

1606

1606

Caspar S??

1735

1735

Clementis Gedeon  

?

 

1734

1734

Andreas Müller  

1604

1604

Girg Ballasch

1733

1733

Michael Bröstl  

1603

1603

Tobis Grentzer

1732

1732

Michäel Qualich  

?

 

1731

1731

Johann Wagner  

1601

1601

Andreas Krommholz ?

1730

1730

Michaelis Kosman  

1600

1600

Galg Sorger

1729

1729

Michael Sorger  

1599

1599

Casper ??

1728

1728

Michael Vizi  

1598

1598

Daniel Gräntzer

1727

1727

Michael Bröstl  

1597

1597

Clement Sorger

1726

1726

Michael Kosman  

1596

1596

Walter Sorger

1724

1725

Michäel Qualich  

?

 

1723

1723

Michael Wasserbauch  

1588

1588

Girg Reizen ?

1722

1722

Michael Qualich  

?

 

1721

1721

Michael Bröstl  

1581

1582

Cirbius ? Sorger

1720

1720

Clement Imling  

?

 

   

1519

1519

Carl Schmidt

   

?

 

   

1511

1511

Casper Schmidt

   

?

 

   

1430

Martin Schwester