, meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

Úvod | Textová verzia | Mapa stránky | Videa o Medzeve (aj pre nepočujúcich)

Reštaurácie a ubytovanie

Prezrite si aj našu individuálnu sekciu pre Podnikanie a služby.

Galéria Cafe

Medzevské námestie si pamätám z čias konca 60. rokov, keď cesta bola dláždená žulovými kameňmi a chodníky pred domami domáci upratovali každú sobotu. V nedeľu sa slávnostne oblečení vybrali na prechádzku ulicami a zvyčajne ju zakončili stretnutím v cukrárni. Čas sa nezastavil, zmenilo sa všeličo, niečo k lepšiemu, iné naopak. Nostalgická spomienka na časy, keď sa ľudia stretávali a rozprávali, ma inšpirovala k vytvoreniu malej kaviarne, v ktorej by vládla umelecká atmosféra a duch „starých dobrých“ čias (keď si mamka s dieťaťom sadli na koláčik, keď si dámy v nedeľu vyšli na kávu a páni na partičku kariet ). Keďže som stále inklinoval k umeniu, mojím prianím bolo spojenie umeleckého a gurmánskeho zážitku, a tak sa nám podarilo v októbri 2009 otvoriť Galerie cafe na Mariánskom námestí č. 13. V dnešnom uponáhľanom svete je naša kaviareň  malou oázou relaxu a pohody. Tu môžete ochutnať voňavú šálku kávy, čaje z rôznych kútov sveta, energiu doplniť horúcou čokoládou alebo sladkým koláčikom. Každý mesiac sa kaviareň stane galériou, v ktorej predstavujeme umelcov rôznych žánrov z blízkeho i ďalekého sveta. Vernisáž je malou slávnosťou, na ktorej umelca a jeho tvorbu predstavíme za hudobného sprievodu a umeleckého slova, domácich tradičných koláčov a regionálnych vín. Mali sme tu umelcov – výtvarníkov z Nemecka, Rakúska, Belgicka, Čiech, ale aj z ďalekého Fínska, alebo hudobného skladateľa z USA… Náš priestor sa takto s každou novou výstavou mení, ale charakter dávnych čias ostáva. V dome, ktorý má viac ako 100 rokov, bola kedysi lekáreň U svätej Trojice, túto dobu nám pripomínajú znovu odkryté dobové fresky na stropoch. Interiér dotvárajú kovové stoly, mreže a svietniky, vyrobené podľa návrhov v možno poslednom pôvodnom hámri.

Najlepšie bude, keď sa v našej galérii – kaviarni zastavíte a sami sa presvedčíte o možných umeleckých a gurmánskych pokušeniach, doprajete si potešenie v podobe malého remeselného darčeka, alebo sa začítate do jednej z kníh z našej malej knihovničky. Ste srdečne vítaní.

Kapacita 20 stoličiek Špeciálne kávy a čaje,občerstvenie Stále vernisáže umelcov

Penzión Helion

Vznikol prestavbou historickej budovy na námestí mesta Medzev. Ubytovacia kapacita je 40 lôžok. Reštaurácia penziónu s kapacitou 48 miest je otvorená denne od 10.00 do 22.00. Aktivity spoločnosti budú pokračovať vytvorením športovej a oddychovej zóny v areáli penziónu, ktorej súčasťou bude: tenisový kurt, minigolf, gril, altánok, detský kútik, fitness, vitálny svet (sauna, parná sauna, vírivka, masáž, bar, odpočiváreň, so zázemím /šatne a WC/ ), kurzy alternatívnej medicíny, diagnostikovanie, sviečkovanie, bankovanie, thajské masáže, vernisáže…

Villa Jana

Villa Jana je vila rodinného charakteru, určená pre rodiny s deťmi a každému, kto si chce obzrieť krásy mesta Medzev a jeho blízkeho okolia. Snahou je pokračovať v tradícii už predtým fungujúcej Vila Jana, len v trochu novšom šate. Našim cieľom je vytvoriť prostredie plné pohody s maximálnou starostlivosťou o klientov.  Kapacitne je možné ubytovať 20 osôb a cca 5 osôb na prístelku. Raňajky sú samozrejmosťou a to aj z bio potravín a k tomu kvalitná káva. Stravovanie je možné zabezpečiť podĺa požiadaviek klientov.

Ubytovaným hosťom je k dispozícii:  bazén, výrivka, suchá sauna, solárium, biliard, stolný futbal, air hokej, stolný tenis, detské ihrisko, trampolína, TV s cca 250 stanicami, WIFI pripojenie na internet, altánok na opekanie aj s grilom, spoločenská miestnosť v tradičnom slovenskom štýle a ako atrakcia pre deti  X box 360  aj s kinect snímačom a množstvom hier.

Ranč Šugov

Penzión rodinného typu s klasickou slovenskou kuchyňou – Zrekonštruovaný komplexne v roku 2000

Kapacita ubytovacích priestorov je 42 lôžok – spolu 11 izieb + 3-izbový apartmán K dispozícii je reštaurácia s kapacitou 60 miest a salónik s kapacitou 22 miest Pre ubytovaných je spoločenská miestnosť s TV a pingpongový stôl

Penzión je zameraný na agroturizmus – chov zvierat – jazdecké kone, kozičky, ovečky, zajačik a chystáme chov sliepočiek a kačičiek

Poskytuje aj výcvik jazdenia na koníkoch a rekreačné jazdenie. Usporadúva rodinné oslavy, promócie, svadby, semináre….Všetky aktuality a jedálny lístok nájdete na našej stránke www.rancsugov.sk

Condor

Podnik umiestnený v rohovej budove rozdelený na dve časti: Po vstupe napravo sa nachádza pohostinská časť ,reštaurácia, Pizzeria.

Kapacita: 55 miest.

Na ľavo stávková kancelária TIPSPORT - výčap, kapacita cca 25 miest, TV. Miestnosť vyzdobená futbalovými a inými dresmi, vlajkami..

Jedlá a nápoje, biliardový stôl, stolný futbal, výherné automaty, možnosti zábavy, TV.

Ako sa tam dostať: V centre mestečka Medzev na rohu Kováčskej ulice a Mariánskeho námestia.

Penzion a kemping Sokol

História, súčastnosť a budúcnosť Penziónu a kempingu Sokol

Od roku 1960 kempoval Harm Jeurink so svojimi rodičmi v Československu, až v roku 1968 ,, prišli ruské vojská,, a museli z hodiny na hodinu opustiť Československo. Zanechalo to obrovský dojem, keď sa to dá tak nazvať. Hneď po prevrate v roku 1989 štartoval Harm Jeurink na Slovensku v Košiciach svoju softvérovú firmu, v ktorej jeho partner má chalupu vo Vyšnom Medzeve, kde chodil v zime na lyžovačky a príroda ho uchvátila. A tak, keď mal príležitosť v roku 1998, kúpil na tej istej ulici dom, vtedy ako zahraničný podnikateľ na špeciálne povolenie ministerstva za účelom renovácie / 120 ročného domu / na zimné športy. Ale…., keďže tradícia kempovania je silnejšia, spolu s rodičmi začali v záhrade malý kemping, kde prijímali hlavne svojich známych a všetci boli prekvapení tým, čo príroda u nás v Medzeve ponúka. T. j. svoju nedotknuteľnosť. V roku 2004 spoznal Harm Jeurink Janu Černovú, ktorá sformalizovala všetky náležitosti ohľadom kempingu a penziónu a spolu s veľkým entuziazmom vybudovali to, čo teraz vidíte, i keď ešte stále je čo vynovovať.

Poloha nášho penziónu a kempingu je fantastická, medzi Slovenským Krasom a Volovskými vrchmi, kde flóra a fauna sú tak rozdielne, perfektná klíma, história karpatských Nemcov, vodné hámre, naša mantáčtina, srdečnosť ľudí, ktorí nám pošlú hostí, ak nevedia k nám nájsť cestu, obrovské množstvo kultúrnych pamiatok , UNESCOM chránených oblastí.

V súčastnosti ponúka penzión Sokol ubytovanie v 6. apartmánoch, komplet vybavených kuchyňou, toaletou, televízorom, WIFI a v kempingu miesto pre 20 stanových jednotiek t.j. 40 osôb, s prívodom vody, odtokom vody a prívodom elektriky, sprchami, toaletami a práčkou. Možnosť zahrať si stolný futbal, petang, molku, pre deti hojdačky a náš psík Lesy je zábava sama o sebe. V blízkosti sa nachádza tradičná kolkáreň a tenisový kurt.

Kemping je otvorený od 01.04. do 30.09. a penzión celoročne, pravdaže aj pre už spomínanú lyžovačku na Kojšovskej Holi, alebo v Štóse. Spojenie: Telefón: 00421554667488, 00421910982332, email: info@sokol2.sk

Havana Club

Havana Club je situovaný takmer v centre mesta na Kováčskej ulici č.80. V bare sa nachádza 40 miest na sedenie, pričom v letných mesiacoch je možnosť posedenia v letnej záhrade. Bar je vybavený stolným futbalom, jukeboxom, šípkami a v letných mesiacoch detským kútikom. V ponuke je čapované pivo a kofola, ďalej rôzne druhy nealko nápojov a fľaškových pív. Výnimočná je Havana tým, že ponúka širokú škálu alkoholických a nealkoholických miešaných nápojov (napr. pina colada, mojito), zmrzlinových kokteilov, nanukov a zmrzlinových pohárov. Raz do mesiaca Havana organizuje Karaoke Oldies Show sprevádzanú rôznymi akciami.

Hostinec Baránok (Läml)

Klasická krčma s troma miestnosťami, vstupná: výčap, 5 stolov( 5 stoličiek), veľký  TV so satelitom,zaujímavý drevený strop s prekladmi(pôvodný),miestnosť naľavo:4  stoly,elektronické šípky,miestnosť napravo s kapacitou cca 20 miest. Obsluha veľmi dobrá.

Jedlá a nápoje, nealko, možnosti zábavy: šípky,výherné automaty,šach,karty… Od mája otvorená aj letná záhrada. Parkovanie za Baránkom. Ako sa tam dostať? V Medzeve na križovatke ulice Štóska a ulice smerujúcej na menšie sídlisko Mladosť, resp. Vyšný Medzev.

Kabernet

Príjemné posedenie od 9.00 h pri dobrej káve, nealku alebo drinku. Príďte si podvečer zahádzať šípky, zahrať stolný futbal. Večer si pri dobrej nálade zatancujete pri vašej obľúbenej hudbe. Bar Kabernet je ideálny aj na narodeninové oslavy, rozlúčkové slávnosti priamo v centre Medzeva na Kováčskej ulici 2. Tešíme sa na Vašu návštevu. Kamil Bernáth, majiteľ: 0911 645 625.

Krčma GRUNT – ŠENK

Krčma GRUNT – ŠENK je zariadená drevenými stolmi a lavicami (12 stolov á 66 miest)rozložených na relatívne veľkej ploche, na ktorej sa nachádzajú šípky a veľká obrazovka na sledovanie rôznych športových podujatí (futbal , hokej , volejbal , hádzaná )

Pondelok – Štvrtok od  14:00hod – 23:00hod

Piatok                        od  14:00hod – 03:00hod

Sobota                      od  11:00hod – 03:00hod

Nedeľa                      od  11:00hod – 23:00hod

Šenk ponúka Vám vynikajúce priestory na konanie spoločenských akcií. V letnej sezóne Vám bude  k dispozícii obrovská letná terasa so záhradou a detským kútikom pre mamičky.

Vyberiete si z ponuky alko aj nealko nápojov a samozrejme čapované pivko.

Letná záhrada prináša príjemnú atmosféru. Veľmi vhodný priestor pre spoločenské akcie počas letnej sezóny. V našej letnej záhrade aspoň na chvíľu zabudnete na ruch mesta.

Kveta - Kvetoslava Tatranská

Ubytovanie, občerstvenie

Banicka 35, Vyšný Medzev, časť Lucia Baňa

Smer Jasov a odbočka v časti Počkaj z Medzeva 6 km

Doškoľovacie zariadenie US Steel Medzev

Kolkáreň stravovanie ,ubytovanie prednostne pre zamestnancov Stravovanie hlavná časť 150 miest Kolkáreň 40 miest Ubytovanie a stravovanie len s povolením vedenia USSteel Košice s.r.o Športové zariadenia, kurty, sauna, ihriská

Priestory MsKS Medzev

Svadby, oslavy, posedenia vystúpenia

Kuchyňa pre prípravu stravy na kapacitu sály Sála kapacita cca 200 osôb Banketná miestnosť pre 40 osôb