, meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

Úvod | Textová verzia | Mapa stránky | Videa o Medzeve (aj pre nepočujúcich)

Kríž nad Medzevom je opravený

Zverejnil dňa Feb 24, 2014 v kategórii Novinky

Kríž nad Medzevom je opravený

Všetci, ktorí máme radi prechádzky po okolí nášho mesta, poznáme dobre všetky miesta, kde stoja pri cestách kríže. Tie kríže postavili ľudia, ktorí tu žili dávno pred nami. Ich mená, ako aj dôvody, prečo tam stoja, už prikryl závoj času. Kríže tu po nich však zostali a ďalšie generácie sa o tie kríže starali. Robili to akosi automaticky, nebolo potrebné to nikomu nariaďovať. Neexistoval na to ani žiaden zákon. Možno práve preto to fungovalo. My, teda generácie, ktoré žijeme v dnešných časoch sme teraz s touto starostlivosťou o kríže na rade.A vďaka bohu to funguje tiež. Tak ako v minulosti, aj dnes sa nájdu ľudia, ktorým nie je ľúto za čas, námahu a ani za materiál, ktorý bolo do opravy týchto krížov potrebné investovať. Robili to a spravia to zase radi. Ako pred viacerými rokmi páni Bistika, Schuster a Schmiedl opravili kríž v sedle „Meazenpeak“ a ako pred niekoľkými rokmi opravila iná skupina kríž na „Kolate“.

kriz2V predchádzajúcich dňoch bola dokončená oprava ďalšieho z krížov. Ide o kríž priamo nad mestom. Vidíme ho z námestia, keď sa pozrieme na „Mühlpack“ Páni Kurcina, Gedeon, Ballasch, Stark, Eiben a ďalší, ktorých som nespomenul, sa pri prácach na oprave kríža vystriedali. Každý, komu sa chce, môže vystúpiť na kopec a pozrieť sa, ako sa im to podarilo.

My ostatní, ktorí sme si to možno len nevšimli, alebo sme si (možno) len práve nevedeli zadeliť čas tak, aby sme tiež priložili ruku k dielu, vyslovujeme aj touto cestou tým, ktorí sa o naše kríže za nás všetkých dobrovoľne a ochotne starajú jedno veľké ĎAKUJEME.